21 wrz
2010

Czy to w ogóle możliwe…? Czy ten artykuł ma sens…? Może powinniśmy zamienić liczby?

Sądzę, że nie.Po pięciokroć nie! Zaraz udowodnię, że są powody, bardzo mocne i nie do podważenia, dla których lepiej jest mieć lat 50 niż 20 .

Powód numer 1: Ustabilizowane życie.

Nie stoję już na rozdrożu dróg, zastanawiając się która jest lepsza, która zaprowadzi mnie na szczyt a która do klęski. Już ją wybrałem. Mam to za sobą. Może nie jest idealna, ale jest moja. No i zyskałem spokój oraz harmonię, to o co walczą dwudziestolatki. Nie oddam tej harmonii która jest we mnie. Jak pięknie jest mieć 50 lat.

Powód numer 2: Życiowe doświadczenie.

„Gdyby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała.” Naskakałem się już tyle w moim życiu i obserwowałem tyle nieudanych skoków, ze już wiem jakich uniknąć, aby się nie połamać. Ba! Nadal mogę skakać, odkrywać co nieznane. Wszystko zależy ode mnie. Świat należy do mnie. Świat widziany przez pryzmat doświadczenia życiowego. Jakie to cenne być 50 latkiem!

Powód numer 3: Precz z ocenami.

Koniec ze szkołą! Koniec z przykrym obowiązkiem nauki. Teraz chcąc dowiedzieć  się czegoś nowego sięgam po to z przyjemnością. Przyjemność, radość z dowiadywania się o nowych zjawiskach. To mną kieruje. Przymusie – adios! Rzadko który 20 latek tak ma. Ile radości niesie nauka, gdy ma się 50 lat!

Powód numer 4: To jest mój kawałek podłogi.

Mam swój kąt na ziemi. Mieszkanie, dom, willa, zamek, strych – duże, małe, bogate, biedne, ciasne…ale własne! Coś swojego, azyl, do którego zawsze mogę wrócić. Przystań, gdy wokół sztorm. Który 20 latek tak ma? Dwudziestolatek stoi często na ziemi niczyjej. I próbuje, próbuje, próbuje układać sobie życie…To strasznie trudne zadanie. Ja tak nie chce, już nie. Jak bezpiecznie mieć 50 lat!

Powód numer 5: Skarby.

To zgromadzeni przez lata przyjaciele, przeczytane książki, spotkani ludzie, sprawdzone przez lata hobby. Może tego niewiele, ale jest bardzo prawdziwe, mocne jak stal. To coś, do czego wśród miliona wątpliwości i klęsk dąży dwudziestolatek.

Powodzenia 20 latku! Powodzenia po stokroć! Wiem, jak to było i nie zamieniłbym się z Tobą nigdy.

50 lat! To brzmi dumnie

Autorka: Anna Bednarska

Jeden komentarzBez kategorii, O psychologii, emocjach i stresie, Wszystko inne Tags: , , ,

1 comment

  • Zgadzam się 🙂 Uważam, iż człowiek naprawdę nie docenia tego co ma, bo gdyby się tak zastanowić każdy wiek ma swoje plusy ^^ Artykuł napisany świetnym stylen!


Name


Email (will not pubblished)


Website/URL