Pełną piersią!

by jbmedia

30 wrz
2010

Brafitting – dowiedz się, jak dobrać stanik. Dojrzała kobieta nie musi chodzić w „babcinej bieliźnie”.

Każde kobiece ciało niezależnie od kształtu jest piękne. Tak uważa (zresztą nie tylko! ale dla przykładuJ) Zain Meghji i do tego przekonuje kobiety w swoim programie „ Jak dobrze wyglądać nago”. Ja natomiast skupię się nad zagadnieniem – jak dobrze wyglądać w bieliźnie – a konkretnie- w biustonoszu.Źle dobrana bielizna nie tylko nie wygląda estetycznie, ale może powodować dyskomfort a nawet problemy zdrowotne ( nacisk na klatkę piersiową, ból kręgosłupa, na wrażliwej skórze rany od wcinania się ramiączek). Bielizna ma bezpośredni kontakt ze skórą. Dodam, z najdelikatniejszymi partiami naszego ciała, dlatego warto zwrócić uwagę na jej jakość. Warto, gdyż jest naszą drugą skórą w życiu a często bywa erotycznym fetyszem w sypialni.

Obecnie na rynku mamy dostęp do miliona modeli biustonoszy. Niezliczone kroje, tkaniny, faktury, materiały. Do wyboru, do koloru. Otóż to… Właśnie ten wybór. Niby prosty ale jednak zły. Niby tak a wychodzi na nie. Zatem o czym pamiętać wybierając idealny stanik?

Po pierwsze bardzo ważne jest, abyśmy znały swój obwód pod biustem. Nie zostawiajmy luzu, ale też nie traćmy oddechu zapinając biustonosz. Ramiączka nie mogą wbijać się w ramiona. To przede wszystkim miseczki mają być głównym oparciem biustu. Pamiętajmy, aby nowy biustonosz zapinać na ostatnią najluźniejszą haftkę, gdyż z czasem obwody stanika rozciągną się i konieczne stanie się przepięcie na haftkę ciaśniejszą. Jeśli chodzi o dobór miseczek ważny jest odpowiedni krój i rozmiar w zależności od efektu, który chcemy uzyskać. Możemy wybierać spośród rozmiarów od A do J (to firmy angielskie pierwsze wprowadziły tak duże poszerzenie rozmiarów ki). Biustonosz jest z pewnością za duży, jeśli piersi nie wypełniają całych miseczek, zaś za mały – gdy zza biustonosza wystają nam fałdy piersi. Odpowiednia miseczka jest taka, w której linia biustu i stanika pokrywa się.

Przechodząc do spraw czysto estetycznych. Tu o gustach nie dyskutuje się. Ale spróbuję podyskutować o typach.

Typ biustonoszy.

Dla pań uprawiających sport radziłabym sportowe biustonosze bezszwowe. Dla pań lubiących głębokie dekolty – balkonetki z szerokim dekoltem. Jeśli chcemy zabłysnąć na spotkaniu w kreacji bez ramiączek – wybierzmy bardotkę. Zaś jeśli z mniejszego biustu chcemy zrobić większy – agent push up do usług.

Zadbajmy o siebie, dla siebie! Dla zdrowia i urody. No… ewentualnie dla mężczyzny.

Do boju! Staniki w górę!

Brak komentarzyBez kategorii, Moda dla nas, Pielęgnacja ciała, Zdrowe życie Tags: , , , , , , ,

No comments


Name


Email (will not pubblished)


Website/URL