Dojrzały seks

by jbmedia

19 Paź
2010

Na szczęście czasy, gdy seks był uznawany za rozrywkę dla młodych minęły. Dziś nie tlyko jesteśmy dłużej młodzi, ale też bez skrępowania cieszymy się życiem seksualnym do późnej starości. Jaki jest dojrzały seks?Czy jest jakaś górna granica wieku, w jakim można uprawiać seks? Absolutnie nie – zapewniają lekarze. Co więcej, w dojrzałym wieku igraszki łóżkowe są jak najbardziej wskazane, bo to świetny trening dla organizmu.

Inaczej? Tak. Ale nie gorzej.

Jak zmienia się życie seksualne osób po pięćdziesiątym rokiem życia? Przede wszystkim nie ma co udawać, że wszystko jest po staremu. dla wygody zajmijmy się parą równolatków, szaleństwa z młodszymi o wiele lat partnerami to inny przypadek. Mężczyzna po pięćdziesiątce nie ma już kondycji młodzieniaszka. Wolniej się podnieca, erekcja trwa u niego krócej, penis nie zawsze jest w pełni sztywny. Dłużej trwa też dochodzenie do orgazmu. Wiele zależy tu od ogólnego stanu organizmu, jeśli mężczyzna dba o siebie, może nadal być świetnym kochankiem.  A kobieta? Po menopauzie pojawiają sie często problemy z nawilżeniem pochwy, co skutkuje częstymi infekcjami i podrażnieniami, a także niechęcią do zbliżenia. Spada poziom hormonów, a co za tym idzie, zmniejsza się libido. Dochodzą do tego przyczyny natury psychologicznej: kobiety bardziej odczuwają swoje starzenie, zaczynają wstydzić się zmienionego ciała. A przecież dojrzałość oznacza też niesamowite profity w życiu seksualnym! Przede wszystkim kończy się stres związany z możliwością niechcianej ciąży. Teraz możecie kochać się bez zabezpieczenia, kiedy tylko zapragniecie. Na waszą korzyść przemawia też doświadczenie. Jesteście mistrzami miłosnej sztuki, świetnie znacie swoje ciała, potrzeby i upodobania. Nie śpieszycie się już tak jak kiedyś, macie czas na wyrafinowanie, eksperymenty i smakowanie erotycznych doznań.

Co zrobić, by dojrzały seks był dobry?

Dbajcie o siebie. Jeśli jesteście szczupli, zdrowi i w dobrej formie to seks jest bardzo udany. Warto razem zapisać się na zajęcia sportowe, bo to dodatkowo pogłębia więzi między partnerami i pomaga odświeżyć związek.

Uczcie się siebie na nowo. Czas bez wstydu porozmawiać o swoich fantazjach i pragnieniach, wnieść nieco świeżości do łóżkowej rutyny. Może wynajmiecie na jedną noc pokoik w motelu i pokochacie jak szaleni?

Dbajcie o nastrój. Muzyka, świece, świeża pościel – to wszystko działa na zmysły.

Kupcie erotyczne akcesoria. Przede wszystkim przyda się dobry żel nawilżający, są dostepne także w wersji rozgrzewającej.

Brak komentarzyBez kategorii, Dojrzały seks, Pielęgnacja ciała Tags: , , , ,

No comments


Name


Email (will not pubblished)


Website/URL