Ziołowy niezbędnik

Przez menopauzę każda z nas przejść musi. Radzimy sobie lepiej lub gorzej. Co prawda jak dotąd nie wynaleziono środków w pełni skutecznie eliminujących dolegliwości związane z klimakterium, ale są sposoby na to by je załagodzić.
Poniżej trzy propozycje suplementów, które mogą być pomocne. Ich skuteczność zależy co prawda od wielu czynników, toteż trudno stwierdzić z całą pewnością, że każdej z nas pomogą, ale… chyba warto je wypróbować 🙂 tym bardziej, że nie szkodzą.
Jednocześnie mam ogromną prośbę do wszystkich Czytelniczek – Drogie Panie, jeśli jakiś suplement Wam pomógł – piszcie i dzielcie się swoimi doświadczeniami.
Ponieważ blog nie ma charakteru medycznego (takiego mieć nie może), ani tym bardziej naukowego kompendium wiedzy na temat menopauzy nie biorę pod uwagę środków stosowanych w hormonalnej terapii zastępczej – polecanie ich (bądź odradzanie) niech pozostanie w gestii lekarzy.
Oto moje propozycje:

1. Menozac Menopause (sklep Vitalab.pl)

Zawiera pluskwicę groniastą, o której już kilkukrotnie wspominałam na blogu. Pluskwica z racji swojego kompleksowego działania pomaga w leczeniu większości objawów wieku okołomenopauzalnego. Wykazuje silne działanie ochronne. Pomaga w łagodzeniu objawów menopauzy.

2. SF-3 Triple Strength Joint Care Formula (sklep DrogeriaInternetowa.com.pl)


Zawiera głównie glukozaminę, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania stawów, a te w okresie menopauzy – wiadomo zaczynają zawodzić. Dodatkowo preparat wzmacnia kości, przez co chroni je przed osteoporozą.  SF pisałam w poście: SF Joint Care Cream

3. Resveratrol Select (sklep Vitalab.pl)

Do suplementacji resveratrolem namawia nawet guru kulturystów naturalnych Ch. Poliquin w swoim blogu. Ja przekonywałam do niego w tekście: Resveratrol – eliksir młodości z czerwonych winogron.